Lesa Pán – podnikatelské poradenství v přírodě

Punkové podnikání na tůře

Chystáte se podnikat na volné noze a chcete poradit, co všechno tzv. freelancing obnáší? Svádíte už své první bitvy s podnikatelskou abecedou a máte pocit, že to může jít i snáze? Teď je ten pravý čas s tím něco udělat. Pojďme vše společně důkladně prodiskutovat jeden na jednoho a najít možná řešení na celodenní túře přírodou!

Proč zrovna za chůze v přírodě?

  • Díky pohybu se v těle rozproudí krev a pořádně okysličí i mozek. Tomu to pak skutečně "pálí". Traduje se, že za chůze se přirozeně zapojí obě mozkové hemisféry - levá analytická a pravá kreativní.
  • Dlouhý výlet je výstižnou paralelou vytrvalosti v podnikání. Má svoje vrcholy i údolí, do kopce a proti větru je to dřina, ale když se člověk rozejde a vyplaví se navíc endorfiny, jsou i bolavé nohy a mnohé překážky snadno zvládnutelné.
  • Odpojení z každodenního kolotoče povinností trvá přinejmenším pěkných pár kilometrů. A změna prostředí umožňuje vidět věci jinak. Příroda je v tom znamenitým pomocníkem a je v ní vidět dál za horizont, i když zrovna nestojíte na kopci.
  • Během bezpočtu kratších i delších výletů, túr přes hory s těžkým batohem i jen sportovně nalehko, mi povídání ve dvou na úzkých pěšinách přišlo vždy báječnou možností, jak se dostat v debatách hlouběji. Celodenní túra umožňuje střídat rozhovor s přemýšlením v tichu.

Všechny opravdu velké myšlenky jsou zrozené z chůze.“ Friedrich Nietzsche

Proč vyrazit právě se mnou?

Svítání na Sněžce

Díky 14 rokům jako OSVČ, 6 letům lektorování kurzu Punkové podnikání i vedení mastermind skupin jsem bezpočetkrát hledal odpovědi na méně časté i frekventované otázky, týkající se podnikání na volné noze. Pročetl jsem díky tomu stovky článků, desítky knih, navštívil mnohá školení, přednášky a kurzy. Tyto mé zkušenosti a znalosti jsou tu teď pro vás. Pojďme společně hledat a najít, jak výzvy i potíže řešit nově, lépe nebo jinak.

Jaká témata můžeme probrat?

Můj přístup je celostní. Mnohá témata spolu totiž úzce souvisí - třeba organizace času a efektivita s cenotvorbou, osobní značka a renomé s ochotou klientů zaplatit zálohu předem nebo potenciálem vyjednat smysluplná partnerství. Podnikání na volné noze zahrnuje nejen vlastní odbornost, ale také desítky drobných znalostí z jiných oborů, které je třeba si osvojit. A z vlastní zkušenosti vím, jak užitečné je i pouhé "opáčko", na které není v každodenní rutině čas. Zvlášť když z něj vzejdou konkrétní úkoly s konkrétními termíny.

mlha v Brdech

Triglav bez mráčku

západ v Jeseníkách

Podle jakého scénáře se bude "túra" odvíjet?

  • Pokud vás má nabídka zaujala, napiště mi e-mail. Krátce si zavoláme a promluvíme si, v čem můžu pomoci a zda bude mít společné putování smysl.
  • Najdeme-li společnou řeč, domluvíme si termín a trasu, kudy půjdeme. Pošlu předem otázky a domácí "úkoly".
  • V den D vyrazíme a strávíme ho společně povídáním a diskuzemi. Zakončíme ho plánem možných změn a konkrétních závazků.
  • Zhruba po 14 dnech se sejdeme podle domluvy osobně či na Skype a s odstupem zpětně zhodnotíme splněné sliby i celkový přínos.

Kdy, kde, jak...

Kdy: "Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený turista," praví můj oblíbený slogan. S patřičným vybavením se dá vyrazit celoročně. A jak ilustrují přiložené fotky, i třeba mlhavý listopad má své kouzlo. Ale v případě předpovědi hurikánu, třeskutého mrazu nebo vytrvalého deště bude rozumnější putování o pár dní odložit.

Kde: Vzhledem k mému usídlení blízko Prahy především ve středních Čechách, kde mám řadu osvědčených tras (Brdy, Kokořínsko, České Středohoří...). Poměrně často jezdím také do mých rodných Rychlebských hor a Jeseníků. Nebráním se ani vzdálenějším místům, ale pak je třeba důkladnější naplánovaní, abych mohl delší cestu využít efektivně.

Cena: Zaváděcí cena je 1500 Kč. Zahrnuje přípravu předem, túru samotnou a cca půlhodinovou telefonickou revizi zhruba 14 dní po "výletu".

Kejná rokle v Řevnicích

v Brdech

velkolepý západ

Ohlasy

Volnonožská dvacítka s Pavlem byl nejen velmi příjemně strávený den, ale i velmi prospěšný pro mé podnikatelské aktivity. Pomohl mi srovnat si v hlavě mnoho souvislostí, vyslechl a poradil. Velmi pozitivně hodnotím upřímnost a otevřenost. Mohu jen doporučit každému, kdo podniká a přijde si u toho sám.
Alžběta Stodolová, architektka

Název by mohl evokovat dlouhou túru. Není čeho se bát, Pavel rozvrhne trasu podle vaší kondice. Čím jste lepší, tím těžší je trasa, a to je dobře. Naše trasa byla krásná. Nádherné scenérie. A do toho konzultujete svoje představy, svoje nápady, svoje obavy a strachy. Na to všechno dokáže Pavel správně reagovat a nenutí vás vystupovat ze své komfortní zóny. Ale je dobré se tzv. "odkopat". Pak vám Pavel určitě může pomoci. Líbilo se mi, že sám ukázal jaký je a jak se v začátcích choval on. Co udělal blbě, co dobře, jak jedná se zákazníky, a nyní radí ostatním, aby se těm bolestem vyhnuli anebo je měli co nejmenší.

Projekt mentorství a pochoďáku ve mě skutečně zarezonoval. Tím, že jdete lesem, tak vnímáte to krásno a nemusíte se starat o to co budete dělat zítra. Nic vás nerozptyluje. Jste odpoutaní od toho uspěchaného života, tam za kopcem. A to je bezvadné. Osobně mi nevyhovují veřejné prostory a proto jsem s povděkem kvitoval tento Pavlův projekt. Geniální! Navíc, Pavel byl na mne dobře připravený a já dostal co jsem očekával. Nutno, ale říct, že Pavel vám pomůže až tam, kam ho sami pustíte. Pavle, díky za tuto tvou práci. Věřím, že jsme se neviděli naposledy.
Tonda z Jizerek - spolehlivý grafik

Punkové podnikání na túře splnilo očekávané spojení příjemného s užitečným. Povídání na pořádném výletě, v pohybu a na vzduchu, mi inspirativně a zároveň strukturovaně připomnělo věci, které znám, ale už mi z hlavy vypadly, a nasměrovalo mě, jak se zas pustit víc do práce na sobě a svém podnikání a ne jen vyřizovat obvyklé povinnosti. Pavel není mesiáš a za mě nic neudělá, ale mám teď od něho kus inspirace i energie se do toho pustit sama. Díky!
Julie Marešová, tlumočnice a překladatelka

K rozhodnutí, zda jít na volnou nohu jsem se už nemohl dál prosedět. S Pavlem a pár kilometry v mlze jsem začal vidět obrysy mé další cesty. A navíc to byla konzultace tak přirozená a nenucená, jak jen může být.
Milan Prikner, tvůrce webů a databází

Už potřeba poslat předem témata mě přiměla zamyslet se nad nimi ještě před samotným setkáním. Během dlouhého pochodu bylo dost času vše probrat, ale také si všímat přírody a krajiny. Pavel umí naslouchat a občas položit i méně příjemnou, ale podstatnou otázku. Získala jsem zpětnou vazbu na mé problémy i užitečné tipy pro organizaci práce. Putování jsme zakončili v kavárně, kde jsme sesumírovali konkrétní nápady a kroky, po kterých se můžu vydat.
Lucie Václavková, lektorka & coworking Baby Office

Jste nažhavení vyrazit? Napište mi na e-mail ovesny.pavel@gmail.com a já se vám co nejdříve ozvu.

vlakem přes Jeseníky

mlha ve zmrzlých Rychlebách

první sníh v Tiských skalách