Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů.

Tyto zkušenosti z kurzů a vlastních 15 let praxe momentálně nabízím netradiční formou individuálního poradenství během túry přírodou. Organizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky a popularizuju koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních jedenáct let se aktivně zajímám a žiju alternativními způsoby stravování jako je veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurzy Veganské vaření – tempeh, seitan a spol., Veganství pro zelenáče, Tvůj kámoš mixér nebo navštivte moji „srdcovku“, portál Vegmania.cz.

Profesně jsem ale začínal u muziky – nejdříve v prima partě okolo Radia Strahov (později Akropolis), 10 let jsem vedl internetový hudební časopis Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Další roky jsem se pak živil tvorbou webových stránek, se zaměřením na freelancery, malé firmy a také projekty ze světa kultury a neziskovek.

Více o mé profesní kariéře se dozvíte na mém profilu na LinkedIn. Něco ze svého osobního života jsem prozradil v několika rozhovorech, které najdete níže.

Kontakt:

ovesny.pavel@gmail.com

Rozhovory

S Natálií Kuľkovou o veganství a jeho propagaci. (červen 2017)

***

S trenérkou a koučkou NLP Zdenou Tomaidesovou o tom, jak jsem se dostal k veganství, mých kurzech na Naučmese. Rozhovor i s pár odstavci tipů na knížky, citátem najdete na Zdenčině webu www.zdencinpokec.cz. Alternativně je k poslechu níže, vložený z Youtube. (květen 2016)

***

S Robertem Vlachem, zakladatelem portálu Na volné noze, o populárním kurzu Punkové podnikání (březen 2016)

***

S Hankou Pavlíčkovou z Vegan.cz o tom, jak jsem se stal veganem a proč pomáhám lidem pracovat na volné noze. (listopad 2015)

***

S Renatou Ptáčníkovou z Vivy Ostrava o mé minulosti, přítomnosti i budoucnosti. (leden 2015)

***

S kamarádem Pavlem Trojánkem jsme si povídali o proaktivitě a jak se jí naučit nebo o tom, proč fungují termíny. (duben 2014)

***

Nejen o Punkovém podnikání jsem si povídal s kamarádem a spoluzakladatelem Naučmese.cz Adamem Marčanem. (září 2013)