Ač student stavařiny, více než dekádu jsem se točil okolo muziky. Začínal jsem v prima partě Radia Strahov (později Akropolis), v únoru 2001 jsem posílil redakční tým tehdy začínajícího hudebního portálu Freemusic.cz, který jsem pak dlouhá léta vedl jako šéfredaktor. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty.

Poté jsem na způsob obživy povýšil další ze svých koníčků – stavění webových stránek a práci s open source redakčními systémy Drupal a později také WordPress. Svým klientům dnes také pomáhám s online marketingem a obsahovou strategií. Bližší podrobnosti najdete na adrese weby.pavelovesny.cz.

Čtrnáct let jsem na volné noze. Moc mě tenhle způsob podnikání baví a snažím se pro něj nadchnout i ostatní. Pro skvělý projekt Naučmese.cz vzniknul na toto téma můj první kurz Punkové podnikání, kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Během více než šedesáti pokračování jsem vyslechl desítky a desítky podnikatelských příběhů, díky jejichž zkušenostem a vlastním letům praxe tento workshop neustále vylepšuju.

Nečekaný zájem o Punkové podnikání mě inspiroval k rozjetí dalších kurzů, které se týkají mých oblíbených témat. Věnuju se také individuálnímu podnikatelskému poradenství netradiční formou – během túry přírodou. Spoluorganizuju též networkingové setkání Podnikáme u Berounky a popularizuju koncept tzv. mastermind skupin.

Posledních deset let se aktivně zajímám o vegetariánství, veganství a vitariánství. Mám za sebou kurz výživového poradenství a provozuju portál Vegmania, webů propagujících veganskou stravu. I ostatní na svých kurzech učím, jak může být rostlinná strava chutná a výživná.

Více o mé profesní kariéře se dozvíte na mém profilu na LinkedIn. Něco ze svého osobního života jsem prozradil v několika rozhovorech.

Kontakt: ovesny.pavel@gmail.com